Spotkania mikołajkowe i wigilijne

Dla szkół i przedszkoli przygotowaliśmy ciekawy program na spotkanie wigilijne lub mikołajkowe.

Sielanka zimą

Oprócz ogniska lub biesiady przy świątecznie zastawionym stole proponujemy następujące zajęcia:

1. Gra terenowa „Gdzie jest św. Mikołaj” – dzieci będą w terenie rozwiązywać zagadki związane ze św. Mikołajem, Świętami i zimą. Każda z zagadek będzie prowadziła bliżej miejsca, gdzie będziemy szukać słodkich św. Mikołajów. Jeżeli pogoda nie dopisze, zrobimy sobie zagadki i animacje na świetlicy.

2. Oprowadzanka konna dla dzieci. Każde z dzieci będzie miało okazję wsiąść na konia i pod czujną opieką instruktorki chwilę się na nim przejechać. W razie brzydkiej pogody dysponujemy krytą ujeżdżalnią.

3. Ceramiczne ozdoby choinkowe – grupa będzie mogła ulepić dowolne ozdoby świąteczne. Ze względu na specyfikę pracy z gliną, prace muszą schnąc około 2 tygodni, następnie są wypalane w piecu. Prace byłyby do odebrania z Sielanki koło 19/20 grudnia.

3. Zapachowe upominki – wykonamy woskowe, zapachowe tabliczki z suszem świątecznym, które można później powiesić w szafie lub jako zapachowa ozdoba w pokoju. Ładnie je pakujemy na upominki dla najbliższych.
Lub zrobimy sole do kąpieli, rozgrzewające i pachnące świętami .
Ładnie je zapakujemy na upominki dla najbliższych.

4. Naturalne dekoracje świąteczne – z szyszek, piór, patyczków i innych naturalnych drobiazgów przygotowujemy dekoracje świąteczne na choinkę, stół wigilijny, do zawieszenia w oknie lub inne.

5. Ziołowe herbatki Mikołaja – wykonamy pyszne, rozgrzewające herbatki sam wraz na zimę. Wykorzystamy zioła i przyprawy, które po zaparzeniu wypełnią cały dom świątecznym zapachem.

Nie zabraknie też św. Mikołaja i karaoke z kolędami.