Wakacje jeździeckie 2021

Zapraszamy serdecznie na Wakacje w Siodle 2021. Turnusy będą trwały 12 dni od poniedziałku do piątku, ostatni będzie 7 dniowy.

Jak zawsze przywozimy swoje pociechy dzień wcześniej czyli w niedzielę pomiędzy 17.00, a 19.00 godziną, odbiór jest w piątki od godziny 15.00 do 17.00.

Planujemy następujące terminy:

I Turnus zaawansowany 28.06 – 09.07:

Ten turnus dedykowany jest osobom już dobrze jeżdżącym. Zapewniamy dwie pełne godziny jazdy dziennie , dużo teorii oraz zajęć tematycznych, przygotowanie do odznaki. 
Koszt: 3200zł

II Turnus jeździecki dla najmłodszych 12.07 – 23.07:

Jest to turnus dedykowany młodszym dzieciom, również takim, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem lub dla których jest to pierwszy, samodzielny wyjazd na wakacje. Głównie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Na tym turnusie przewidziana jest jedna godzina jazdy dziennie. Dzieci, które dopiero zaczynają naukę jazdy konnej pierwsze lekcje indywidualne mają troszkę krótsze.  Na tym turnusie mamy dodatkowo więcej osób do opieki, dzieci mają też więcej zajęć pomiędzy jazdami. Będziemy z dzieciakami robić m.in.: mydełka, ciasteczka, świeczki, będą zajęcia zielarskie, dzika kuchnia, sporo zajęć plastycznych. Nie zabraknie gier i zabaw, oraz zajęć teoretycznych z jeździectwa.
Koszt: 2600zł

III Turnus jeździecki 26.07 – 06.08:
IV Turnus jeździecki 09.08 – 20.08:

Są to turnusy dla różnych wiekowo dzieci, na którym przewidzieliśmy 1 godzinę dziennie jazdy. Grupy są podzielone pod względem umiejętności jeździeckich, zazwyczaj nauka odbywa się w 3 do 5 osobowym zastępie.  Tutaj również nie zabraknie zajęć teoretycznych z jeździectwa, wyjazdów w teren, zabaw i gier.
Koszt: 2400zł

V Turnus jeździecki 7 dniowy 23.08-29.08

Zajęcia takie jak w dwóch powyższych turnusach, tylko w krótszej, siedmiodniowej formie.
Koszt: 1500zł

Dodatkowe informacje:

Plan dnia uzależniony jest od pogody. Zazwyczaj jazdy odbywają się pomiędzy śniadaniem, a obiadem (na obozie sportowym druga godzina jazdy również jest po obiedzie). Jeżeli zapowiadają bardzo gorący dzień, wtedy jazdy również mogą odbyć się w porannych godzinach, przed śniadaniem.

W czasie wolnym dzieci mają dostęp do piłkarzyków, ping ponga, organizujemy wtedy również wspólne zabawy i zajęcia teoretyczne. Wieczorem są gry terenowe lub nasze mini kino. Dzieci na turnusach zaangażowane są również w opiekę nad końmi, prace stajenne, przygotowanie tematycznych prezentacji czy występów.

W ciągu dnia są trzy posiłki główne oraz drugie śniadanie i podwieczorek w formie słodkich bułeczek i owoców. Uwzględniamy uczulenia dzieci oraz dietę wege. 

Dysponujemy prostymi pokoikami 4 do 7 osobowymi z własnymi łazienkami. Średnio na turnusie przewidujemy 20 uczestników.

Niedziela jest dniem bez konia. W tym dniu dzieci uczą się pielęgnacji sprzętu jeździeckiego, są zajęcia teoretyczne.

Podczas dnia dzieci nie mają przy sobie telefonów. Są im one wydawane tylko na pół godziny po kolacji. Wtedy mają czas, żeby do Państwa zadzwonić. Oczywiście podczas dnia można dzwonić do opiekunów i instruktorów, do których będą mieli Państwo kontakt.

Uczestnicy są objęci ogólnym ubezpieczeniem obozowym. Natomiast obowiązkowe jest posiadanie przez dziecko dodatkowego ubezpieczenia NNW obejmującego swoim zakresem jazdę konną. Często ubezpieczenia szkolne mają dodatkowo tę opcję. Jazda konna jest sportem ekstremalnym, trzeba więc zapytać swojego ubezpieczyciela o to rozszerzenie.

Na turnusach uczyć dzieci będą jak zwykle profesjonalni instruktorzy ze szkoły jeździeckiej Piaff z Bobrowego Stawu oraz instruktorzy, którzy prowadzą w Sielance weekendową naukę jazdy.

Jak zapisać się na turnus:

– wstępnej rezerwacji mogą Państwo dokonać telefonicznie pod nr: 601611513 lub emailowo: sielankaraciaz@gmail.com

– w odpowiedzi otrzymają Państwo emaila z informacjami oraz kartą uczestnika i regulaminem.

– wstępna rezerwacja jest ważna do dwóch tygodni. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł. W przypadku braku tej wpłaty w ciągu dwóch tygodni od wstępnej rezerwacji, uważamy ją za nieważną. 

UWAGA: w poprzednich latach zapisywali Państwo swoich podopiecznych na turnusy również u instruktorów, z którymi dzieciaki jeżdżą w ciągu roku. W tym roku bardzo proszę stosować się do powyższych wytycznych w celu uniknięcia niedomówień czy bałaganu.

Zobacz jak bawiliśmy się w zeszłym roku!