W naszym Gospodarstwie można też pojeździć konno. Zarówno młodsi jak i starsi szlifują swoje umiejętności w siodle pod czujnym okiem instruktorki.

Nie tylko jazda jest najważniejsza, ale również umiejętność porozumienia się z koniem, opanowanie i dyscyplina.

Na padokach jeźdźcy stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie, ćwiczą dosiad, równowagę, robią postępy w kolejnych, bardziej zaawansowanych chodach. I skaczą…

Jeździmy również w teren – w lasy i w pola. Jest to niesamowita przyjemność zarówno dla jeźdźców jak i koni.

W okresie wakacyjnym jak również podczas ferii zimowych organizujemy obozy w siodle. Dzieci podczas takiego pobytu robią bardzo duże postępy w jeździe. Oprócz standardowych lekcji jest też nauka jazdy naturalnej, odbywają się zajęcia teoretyczne, wachty stajenne, pławienie koni, wycieczki w teren, itp. Jest też czas na zabawę, spacery przyrodnicze i zajęcia manualne.

Przebywanie z koniem to nie tylko sport i rekreacja, ale również terapia. Koń uspokaja, oddziałuje kojąco na osoby z wieloma upośledzeniami i chorobami. Jego energia niesamowicie wpływa na osoby z różnymi zaburzeniami emocjonalnymi, na osoby nadpobudliwe, mające problem z koncentracją, ale również te wycofane i nieśmiałe. Nawiązanie kontaktu z koniem wpływa pozytywnie na późniejsze relacje z ludźmi.

Organizujemy również przejażdżki wozem, zwanym również tramwajem konnym oraz zimą – saniami.

 

 

Zapraszamy na jazdy!