Kolorowe mydełka

Naturalne mydła

To zajęcia, na których oprócz ręcznie robionych mydełek, uczestnicy poznają świat kosmetyków naturalnych. A ten temat jest mi bardzo bliski więc lubię dzielić się różnymi ciekawostkami z uczestnikami. Jak powstają zapachy, z czego je pozyskujemy, czym są naturalne kadzidła, które części roślin możemy wykorzystać w kosmetyce, czy wszystkie naturalne składniki ładnie pachną – na te i na wiele innych pytań odpowiadam nie tylko opowieściami, ale również prezentując niektóre składniki.

Bawimy się w alchemików, wąchamy i zgadujemy. Uczestnicy zapoznają się z mnóstwem różnych produktów naturalnych wykorzystywanych w naturalnych kosmetykach. Porównujemy zapachy naturalne do syntetycznych, pierwotny składnik roślinny do olejku i wiele innych.

Dzieci zgadują co w danym momencie wąchają, wybierają swój ulubiony zapach i bawią się tworząc swoje unikatowe mydło glicerynowe. Oprócz koloru i zapachu, wybierają suszone kwiaty i zioła, które mogą w nim zatopić oraz dla jeszcze lepszego efektu wkładają w środek małe mydełka wcześniej dla nich przygotowane. Gotowe dzieło ładnie pakują i wracają z własnoręcznie przygotowaną pamiątką. Każde jest wyjątkowe i inne.

Zajęcia trwają około 1,5 godziny i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat.