Przyroda to przygoda

To fantastyczne zajęcia przyrodnicze dla dzieci i młodzieży w formie konkursów, quizów i zabaw integracyjnych m.in. rozpoznawanie gatunków ptaków za pomocą lornetek (realistyczne modele rozmieszczone na drzewach),  nauka tropów zwierząt, odróżnianie gatunków drzew i krzewów i wiele, wiele innych.

Nasza okolica słynie z ogromnej ilości różnych gatunków ptaków i jest bardzo atrakcyjna dla ornitologów szukających „ptasich perełek”. Uczymy się więc rozpoznawać niektóre z tych gatunków, poznajemy zwierzęta zamieszkujące nasz las i łąki, pracujemy z lornetkami i lupami. Na drzewach przygotowane są oryginalnych rozmiarów i kolorów profesjonalne atrapy ptaków, które dzieci obserwują. Dodatkowo uczą się również rozpoznawać tropy leśnych mieszkańców, rozróżniać gatunki drzew iglastych i niektórych liściastych. Poruszamy tematy związane z ziołolecznictwem. Część zagadnień dzieci przerabiają w szkole więc u nas jest okazja uzupełnić lub wykorzystać w praktyce zdobytą już wiedzę.

Nagromadziliśmy już tak dużo materiałów prosto z pól i lasu oraz opowieści, że musieliśmy te zajęcia podzielić na trzy panele. Każdy trwa około 1:15 godziny i przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

Do wyboru mamy:

PTASIE TRELE:

Poznacie ptaki zamieszkujące nasze okoliczne łąki i lasy. Może któreś widzieliście w Waszym sąsiedztwie? Pokazujemy ich pióra, jaja, opowiadamy o tym gdzie mieszkają. Mamy przygotowane oryginalne modele ptaków na drzewach, które obserwujemy przez lunety. Nie zabraknie małej rywalizacji – na koniec robimy quiz ze zdobytej wiedzy i sprawdzamy Wasze umiejętności obserwacji ptaków przez lornetki.

LEŚNY TROPICIEL:

Kto mieszka w lesie, a kto nad wodą? Czy poroże to rogi? Czy bobra bolą zęby? Czyje to są tropy? Na to i na wiele innych pytań odpowiemy pokazując Wam trofea jakie można znaleźć spacerując borem, lasem… Będziemy tropić dziką zwierzynę i poznacie leśne rodziny ssaków w nowej odsłonie. A na zakończenie sprawdzimy Waszą znajomość quizem z rozpoznawania odciśniętych, oryginalnych tropów zwierząt.

CO SZUMI W LESIE:

Zabierzemy Was do lasu i nauczymy rozpoznawać niektóre gatunki drzew. Nie zabraknie opowieści o znaczeniu ich i symbolice w naszej kulturze. Będzie trochę roślinnego survivalu, co można zjeść, a co jest trujące. Opowiemy o warstwach lasu, o tym kto w nich mieszka. Podczas tego spaceru będziemy zbierać różne przyrodnicze skarby dostępne o danej porze roku, z których wykonamy prace plastyczne czyli „Żywe obrazy”. Zabierzecie je do domu aby jeszcze przez chwilę cieszyć się leśną przygodą.

Przyroda to przygoda
Przyroda to przygoda