Konie i My

My i konie

Główną atrakcją naszej Sielanki są konie i zajęcia jeździeckie. Stajnia nasza już od 2008 roku organizuje wakacyjne obozy jeździeckie oraz zimowiska w siodle. W weekendy dzieci i dorośli uczą się u nas jazdy pod okiem dyplomowanego instruktora.

Konie i My – te zajęcia składają się z dwóch części. Pierwsza część jest edukacyjna, na której dzieci mają okazję zapoznać się z tymi przepięknymi zwierzętami. Zabieramy je do stajni, na padoki, do siodlarni i na plac by mogły zobaczyć i posłuchać o tym jak wygląda życie koni, ich dieta, jak się zachowują, okazują emocje, jak wyglądała ich ewolucja i wiele innych. Pokazujemy sprzęt jeździecki i przedstawiamy charakterystykę tego sportu. Dzieci mają możliwość nakarmić konie smakołykami, przywitać się z nimi na placu czy w stajni, głaskać i miziać. Zadajemy dzieciom różne pytania, zachęcamy do aktywnego uczestnictwa. Spotkanie z końmi jest dla nich bardzo dużym przeżyciem.

Druga część to zajęcia plastyczne na świetlicy – Malowane koniki. Dzieci malują i ozdabiają drewniane zawieszki koni różnymi dżetami, koralikami czy piórami i mogą je później zabrać do domu na pamiątkę.

Zajęcia są bardzo ciekawe i dla maluchów jak i nastolatków.