Konie i My

My i konie

Główną atrakcją naszej Sielanki są konie i zajęcia jeździeckie. Stajnia nasza już od 2008 roku organizuje wakacyjne obozy jeździeckie oraz zimowiska w siodle. W weekendy dzieci i dorośli uczą się u nas jazdy pod okiem dyplomowanego instruktora.

Konie i My – te zajęcia składają się z dwóch części. Pierwsza część jest edukacyjna, na której dzieci mają okazję zapoznać się z tymi przepięknymi zwierzętami. Zabieramy je do stajni, na padoki, do siodlarni i na plac by mogły zobaczyć i posłuchać o tym jak wygląda życie koni, ich dieta, jak się zachowują, okazują emocje, jak wyglądała ich ewolucja i wiele innych. Pokazujemy sprzęt jeździecki i przedstawiamy charakterystykę tego sportu. Dzieci mają możliwość nakarmić konie smakołykami, przywitać się z nimi na placu czy w stajni. Zadajemy dzieciom różne pytania, zachęcamy do aktywnego uczestnictwa. Spotkanie z końmi jest dla nich bardzo dużym przeżyciem.

Druga część to do wyboru albo oprowadzanka konna, na której każdy chętny uczestnik może przejechać się konno na placu lub jeśli pogoda nie dopisuje – na krytej ujeżdżalni lub zajęcia plastyczne na świetlicy – Malowane koniki. Dzieci malują i ozdabiają drewniane zawieszki koni różnymi dżetami, koralikami czy piórami i mogą je później zabrać do domu na pamiątkę.

Zajęcia są bardzo ciekawe i dla maluchów jak i nastolatków.