KONKURS – Dziki świat – Zima vs Wiosna

KONKURS – Dziki świat – Zima vs Wiosna

Dla kogo?
Zapraszamy przedszkola oraz klasy I-III ze Szkół Podstawowych z woj. mazowieckiego (max do 35 osób).

Co trzeba zrobić?
Stwórzcie pracę dotyczącą wybranego ekosystemu/świata/mikroświata charakterystycznego dla woj. mazowieckiego o dwóch porach roku – zima kontra wiosna. Może być to wybrany element lasu, łąki, pola, jeziora, rzeki itp. Przedstawcie jego mieszkańców, charakterystyczną dla niego roślinność lub inne elementy, które uważacie za istotne dla niego. Może być to mikroświat owadów, bakterii, roślin albo nieboskłon z widocznymi przez Was gwiazdami o danej porze roku. Praca może być kolażem, dużym plakatem, może być to wymyślony i przedstawiony z obrazkami wierszyk, makieta lub inna dowolna praca wykonana dowolną techniką. Powinna być ona stworzona przez jedną klasę lub grupę. W konkursie oczywiście może brać udział dowolna ilość klas i grup z danej placówki, ale każda musi wykonać swoją, oddzielną pracę.

Co można wygrać?
Do wygrania jest 4 godzinny pobyt w naszej Sielance (Pólka-Raciąż 80 09-140 Raciąż, woj. mazowieckie)w dniu 26.04.2024, podczas którego zorganizujemy Wam bardzo ciekawe warsztaty:

9:00 – Przyjazd do Gospodarstwa i przywitanie gości
9:15 – Panel edukacyjny: Przyroda to przygoda – Leśny tropiciel – Kto mieszka w lesie, a kto nad wodą? Czy poroże to rogi? Czy bobra bolą zęby? Czyje to są tropy? Na to i na wiele innych pytań odpowiemy pokazując Wam trofea jakie można znaleźć spacerując borem, lasem… Będziemy tropić dziką zwierzynę i poznacie leśne rodziny ssaków w nowej odsłonie. A na zakończenie sprawdzimy Waszą znajomość quizem z rozpoznawania odciśniętych, oryginalnych tropów zwierząt. Z najmłodszymi zajęcia będą przeplatane animacjami i zabawą.
10:15 – krótka przerwa na herbatkę i ciasteczko
10:30 – Panel edukacyjny: My i Konie – to rozwinięty panel, w którym opowiadamy o zachowaniu konia, o sprzęcie jeździeckim, prezentujemy naszą stadninę. Przedstawiamy mieszkańców stajni i pokazujemy jaką pracę przy koniach trzeba wykonać każdego dnia. Odwiedzimy też naszą siodlarnię i padoki. Drugą częścią tego panelu są zajęcia plastyczne – Malowane koniki.
12:15 – Ognisko/Grill z kiełbaskami
12:45  – Czas wolny
13:30 – Pożegnanie gości

Istnieje możliwość dostosowania godzin przyjazdu do preferencji wygranej grupy.

Przejazd organizujecie sobie we własnym zakresie, natomiast na miejscu wszystkie atrakcje w ramach nagrody są gratis.

Jak się zgłosić do konkursu?

Pod postem z informacją o konkursie na naszym FB: https://www.facebook.com/CudneManowceRaciaz należy w komentarzu wpisać zgłaszaną grupę/klasę, z jakiej jest szkoły i miejscowości np. Zgłaszam klasę IIC ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Ciechanowie.
Zapoznać się z regulaminem i zdobyć zgody od rodziców.
Wykonać pracę i przesłać na adres wycieczkiedu@gmail.com max 5 zdjęć wykonanej  pracy, w tym jedno ze zdjęć grupy, która ją wykonała.
Wraz z pracą należy przesłać podpisany przez wychowawcę regulamin z pieczątką szkoły

Na Wasze prace czekamy do 25 lutego 2024. Wyniki podamy do 10 marca, a na warsztaty zapraszamy 26 kwietnia 2024.

Szczegółowe informacje w REGULAMINIE KONKURSU dostępnym po kliknięciu.