Turnus Sensoryczny – Skup się przed szkołą

„Skup się przed szkołą” to nowość w naszym programie wakacyjnym. Turnus jest dedykowany dzieciom w wieku 7-12 lat i obejmuje pobyt w naszej agroturystyce z mnóstwem ciekawych zajęć pobudzających wyobraźnię, logiczne myślenie, wpływających na skupienie, ale też odprężających i działających na zmysły. Każdy dzień będzie wypełniony grami i aktywnościami łączącymi elementy integracji sensorycznej z pobytem na świeżym powietrzu i wśród natury.

W niewielkiej grupie max 12 osobowej będziemy rozwiązywać łamigłówki, ćwiczyć uwagę i współpracę, otwierać zmysły na otaczające nas naturalne bodźce. Będą kąpiele leśne, ćwiczenia oddechowe, pamięci, równowagi i logicznego myślenia. Będzie to 6 dniowy pobyt z daleka od bodźców, którymi dzieci codziennie są zasypywane. Bez telefonu, komputera i telewizji, bez głośnej muzyki, ze stałymi porami snu i odpoczynku. Będzie to czas na złapanie równowagi emocjonalnej przed kolejnym rokiem szkolnym.

UWAGA! Nie jesteśmy jednostką terapeutyczną. Ten turnus to autorski program, który zbudowaliśmy na bazie naszych doświadczeń z wieloletniej pracy z dziećmi. Z tymi doświadczeniami łączymy wiedzę podręcznikową, warsztatową, szkolną i bazujemy na licznych poradach i sprawdzonych metodach terapeutów i pedagogów. A wszystko to razem wzięte przekładamy na nasze możliwości i umiejętności. Dodatkowym atutem jest przecudowny teren naszej agroturystyki, na którym możemy się realizować.

Ten pobyt jest idealny dla dzieci, które mają problem z koncentracją, są lekko pobudliwe, mocno wrażliwe, przebodźcowane, mają problem z odnalezieniem się w grupie lub jest to dla nich pierwszy, samodzielny wyjazd. Dziecko jednak powinno być na tyle samodzielne, żeby bez większej pomocy umieć funkcjonować w codziennym życiu, wypełniać polecenia czy umieć się zachować wśród innych. Nie może wymagać stałej, indywidualnej opieki czy uwagi. Zajęcia prowadzimy w grupie więc musi umieć dostosować się do harmonogramu.

Oprócz ćwiczeń w formie zabaw i aktywności będziemy wykonywać różne prace plastyczne, nie zabraknie dnia z koniem, wspólnych ognisk, pogadanek, spacerów. Pracując ze zmysłami wykonamy mini ogródki ziołowe, mydełka, las w słoiku, będziemy lepić w glinie i tworzyć prace bazując na naturalnych znaleziskach.

Turnus trwać będzie 6 dni. Przyjazd dzieci wypada w niedzielę w godzinach 10.00-12.00. Odbiory są w piątek w godzinach 15.00-17.00. Dzieci przez cały pobyt nie mają ze sobą telefonu. Kontakt z rodzicami w wyjątkowych sytuacjach możliwy będzie poprzez opiekuna.

Proponujemy terminy:

Turnus Sensoryczny: 18.08 – 23.08

Koszt: 1900zł;

Dodatkowe informacje:

Plan dnia uzależniony jest od pogody i może ulec zmianie. Jeżeli są duże upały zajęcia prowadzimy na świetlicy, a w teren wychodzimy przed południem i późniejszym popołudniem.

W czasie wolnym dzieci mają dostęp do piłkarzyków, ping ponga, organizujemy wtedy również wspólne zabawy i zajęcia.

W ciągu dnia są trzy posiłki główne oraz drugie śniadanie i podwieczorek w formie słodkich bułeczek i owoców. Uwzględniamy uczulenia dzieci oraz dietę wege.  

Dysponujemy prostymi pokoikami od 4 do 7 osobowymi z własnymi łazienkami.

Uczestnicy są objęci ogólnym ubezpieczeniem na pobyt w gospodarstwie.

Podczas pobytu w Gospodarstwie Agroturystycznym Sielanka zajęcia prowadzone są w ramach naszych całorocznych paneli edukacyjnych przygotowanych dla zielonych szkół i przedszkoli. Sielanka należy do zagród edukacyjnych, dlatego dzieci nie tylko świetnie się z nami bawią, ale również zdobywają cenne informacje i naukę. Do domu wracają z mnóstwem prac przez siebie wykonanych.

Jak zapisać się na turnus:

– wstępnej rezerwacji mogą Państwo dokonać telefonicznie pod nr: 601611513 lub emailowo: sielankaraciaz@gmail.com

– w odpowiedzi otrzymają Państwo emaila z informacjami oraz kartą uczestnika i regulaminem.

– wstępna rezerwacja jest ważna do dwóch tygodni. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 300zł. W przypadku braku tej wpłaty w ciągu dwóch tygodni od wstępnej rezerwacji, uważamy ją za nieważną. Turnusy są max 12 osobowe, decyduje kolejność wpłaty zadatku.

A tak bawiliśmy się w poprzednich latach na turnusach przyrodniczych!